Кубки ветеранів 75+ та 90+

Турніри
Відкриті літні та зимові турніри серед чоловічих та жіночих команд
Відкритий кубок серед змішаних пар (міксів)
Відкритий кубок серед підприємств та організацій

 

Загальні положення

Проводиться серед команд сумарний вік гравців в команді понад 75 та 90 років. Змагання проходять у три етапи. Один раз на два місяці. Очікується понад 30 команд учасників.

Історія замагань ветеранів

Перший турнір серед ветеранів було проведено у 2004-му році. Його переможцями стали: Володимир Яковлев і Валерій Морозюк (I-е місце); Борис Поломошнов і Олександр Герасимчук (II-е місце); Леонід Бондарик і Олександр Булдовський (III-є місце).

Рухаючись методом спроб і помилок, відбувався процес пошуку оптимального формату проведення аматорських турнірів і вдосконалення їх організації. Були випробувані різні варіанти щодо комбінації учасників команд. Так, зокрема, практика показала, що найбільший інтерес викликають змагання, в яких приймають участь поряд з віковими ветеранами більш молоді волейболісти, чим забезпечувався не тільки й не стільки «сплав досвіду і молодості», скільки значне зростання числа прихильників таких змагань з боку як їхніх учасників, так і їхніх вболівальників і пересічних глядачів, з яких багато хто згодом теж ставав учасниками змагань.

Справжньою «родзинкою» цих змагань став максимально демократичний принцип справедливості: чим більш віковим є один гравець команди, тим більш молодим може бути його напарник. В такий спосіб, по-перше, не відкидалися учасники «поважного віку», які за інших умов визнавалися відверто «безперспективними» в плані результатів змагань, по-друге, залучалися до здорової й дружньої атмосфери спортивного спілкування представники різних поколінь справжніх ентузіастів пляжного волейболу.

Серед різних варіантів: «80+»; «100+»; «90+» оптимальним виявився останній, в якому сумарний вік учасників кожної команди має бути не менший, ніж 90 років.

Формат «80+», проіснувавши з 2006-го по 2008-й рік (першими переможцями в ньому були: Володимир Жуков і Борис Поломошнов – I-е місце; Андрій Паранич і Олександр Мартиненко – II-е місце; Олександр Бачурін та Генадій Бойко – III-є місце), як і формат «100+» (перші переможці: Станіслав Корнільєв і Юрій Юлдаков – I-е місце; Євген Коваленко і Олександр Герасимчук – II-е місце; Володимир Романенко і Володимир Невмержицький – III-є місце), поступилися за своєю популярністю форматові «90+» (перші переможці: Євген Коваленко і Олександр Герасимчук – I-е місце; Сергій Швидкий і Борис Поломошнов – II-е місце; Олександр Мартиненко і Олександр Булдовський – III-є місце).

Сьогодні в Києві змагання «90+» набирають потужності настільки, що в них вже беруть участь не тільки команди з міст Київської області (Біла Церква, Бориспіль, Вишгород, Українка), не тільки з обласних центрів України (Вінниця, Херсон, Хмельницький), а й представники зарубіжних країн: Ірану; Канади; Росії; США; Чехії). В цьому форматі, починаючи з 2010-го року, розігрується перехідний Кубок Володимира Невмержицького. Кожного року на цьому Кубку гравіруються прізвища та імена переможців, які визначаються за підсумками чотирьох етапів його розиграшу (з травня по вересень). Окрім цього переможцям і призерам кожного етапу вручаються дипломи, медалі та грошові призи, сума яких складається з внесків команд-учасниць змагань. Однак найвищою цінністю цих турнірів було і є спілкування дуже різних – за віком, за фахом, за соціальним статусом і рівнєм освіти людей, об’єднаних спільним захопленням, яке надає масу позитивних емоцій і додає сили і здоров’я – пляжним волейболом.

В цьому зв’язку слід відзначити, не боячись наврочити, що за майже десятирічну історію свого існування в Києві аматорські турніри з пляжного волейболу не були обтяжені жодною травмою, не кажучи вже про якісь більші неприємності. Цей феномен пояснюється як специфікою пляжного волейболу, в якому і стрибки, і падіння відбуваються на достатньо глибокому саме піщаному грунті, що слугує демпфером, який пом’ягшує ударні навантаження на хребет, гомілкостоп і коліна, так і тією атмосферою доброзичливості й симпатії навіть до супротивника, яка міцно увійшла в традиції київських аматорських турнірів. Єдиною причиною відмови бажаючим прийняти участь в такому турнірі є негідна поведінка людини на попередніх змаганнях. Такій людині говориться прямо й відкрито: «Нам не потрібні ані Ваші гроші, ані Ваша участь. Ми не хочемо, щоб Ви псували людям нерви і настрій». Така принциповість обумовлена ще й тим фактом, що багато учасників приходять на змагання зі своїми сім’ями, для яких такий вид сімейного відпочинку має не тільки нести в собі заряд бадьорості, а й стати своєрідним святом здоров’я й людяності.

Ці традиції будуть всіляко підтримуватися й послідовно втілюватися в діяльності "Центр розвитку пляжного волейболу".

Саме забезпеченню всебічного сприяння доброму настрою підпорядковуються й організаційні засади турнірів. Так, зокрема, відпрацьований специфічний регламент їх проведення: найбільш поширена система організації змагань "до двох поразок" була відхилена і замінена комбінованою системою. На першому її етапі учасники змагаються в підгрупах. Це гарантує кожній команді, незалежно від майстерності (і везіння), цілу серію ігор з суперниками, робить змагання такими, що більш запам'ятовуються! При цьому, найбільш сильні ( за підсумками попередніх турнірів) команди на етапі жеребкування розводяться по різним підгрупам. На другому етапі кращі в підгрупах команди вступають в стадію боротьби за вихід у фінал за принципом "play-off"- напруження змагань різко зростає, ні у кого немає права на помилку! Кожна гра складається лише з однієї партії до 21-го очка ( або до різниці в два очки після двадцяти набраних кожною командою). Проте сам фінал ( а, частенько, і гра за 3-е місце) для підвищення видовища проводиться вже за принципом " до двох перемог" з укорочених ( до 15 очок) партій. Така схема змагань дозволяє найгармонійніше поєднувати інтереси рядових учасників, що бажають по-більше пограти в ході турніру, з безкомпромісною боротьбою команд-претендентів на завершальних етапах!

Це дає змогу: по-перше, забезпечити змагання у підгрупах з достатньо великою кількістю різних команд, не викликаючи надмірної перевтоми у учасників; по-друге, враховуючи той факт, що більшість учасників є людьми працюючими, забезпечити проведення повного циклу змагань – від жеребкування й до нагородження переможців – в один день, як правило, у суботу.

Результати